Artykuł sponsorowany

Jaki rodzaj zadaszenia na taras warto wybrać?

Jaki rodzaj zadaszenia na taras warto wybrać?

Wybór odpowiedniego zadaszenia tarasu może być nie lada wyzwaniem, gdyż na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych rozwiązań. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje zadaszeń tarasowych, które sprawdzą się zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki. 

Zewnętrzne rolety rzymskie poziome i pionowe

Jednym z ciekawych rozwiązań są zewnętrzne rolety rzymskie poziome i pionowe, które charakteryzują się eleganckim wyglądem oraz wysoką funkcjonalnością. Wykonane z trwałych tkanin akrylowych, montowane na pergoli drewnianej lub metalowej, skutecznie chronią przed słońcem oraz deszczem. Fale i marszczenia, które tworzą się na powierzchni rolet, dodają uroku i stanowią interesujący element dekoracyjny.

Pergotendy czyli mobilne zadaszenia do samodzielnego montażu

Pergotendy to innowacyjne zadaszenia tarasowe, które można samodzielnie montować i regulować za pomocą prostego mechanizmu rozwijania i zwijania. Dzięki temu, w zależności od potrzeb, można zacienić większy lub mniejszy fragment tarasu. Pergotendy są wykonane z tkanin akrylowych i mocowane do budynku lub metalowych słupów, co gwarantuje ich trwałość przez wiele lat. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Artbergstudio, która gwarantuje atrakcyjne ceny i wysoką jakość wykonania zadaszeń tarasowych oraz pergoli. 

Tarasowe zadaszenia międzykrokwiowe

Kolejnym rodzajem zadaszeń tarasowych są zadaszenia międzykrokwiowe, które polegają na montowaniu pasów materiału pomiędzy krokwiami. Wykorzystywane w tym celu płótno żeglarskie zapewnia doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Tego typu zadaszenie sprawdzi się nie tylko na tarasie czy pergoli, ale również w ogrodzie zimowym. Międzykrokwiowe zadaszenia tarasowe we Wrocławiu cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoją estetykę oraz funkcjonalność. Dzięki zastosowaniu płótna żeglarskiego, zadaszenie jest nie tylko wytrzymałe, ale także łatwe w utrzymaniu czystości.  

Zadaszenia membranowe mocowane techniką oczkową

Jeśli poszukujesz zadaszenia wyjątkowo odpornego na zerwanie, warto rozważyć zastosowanie membrany PVC mocowanej systemem oczkowym. Dzięki wytrzymałym linom i otworom wzmocnionym metalowymi obręczami, tego rodzaju pokrycie tarasu lub pergoli jest odporne na silny wiatr. Dodatkowa warstwa PVC chroni również przed deszczem. Jednym z głównych atutów tego systemu jest łatwość montażu i demontażu. W przypadku potrzeby szybkiego zabezpieczenia tarasu przed niespodziewaną zmianą pogody, membrana z oczkami może być szybko zamocowana lub zdjęta.

Zadaszenia żaglowe

Zadaszenia żaglowe to nowoczesne i estetyczne rozwiązanie do zacienienia tarasów i balkonów. Ich charakterystyczny kształt trójkąta doskonale wpasowuje się zarówno w tradycyjne, jak i nowoczesne aranżacje. Montowane horyzontalnie lub wertykalnie za pomocą stalowych linek, zadaszenia żaglowe mogą być mocowane do metalowych słupów jako konstrukcja wolnostojąca lub do ściany budynku.